هاست nvme چیست مزایای هاست ان وی ام ای، خرید هاست ssd nvme

هاست NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟

همانطور که می‌دانید هاست‌ انواع مختلفی دارد و هرکدام دارای ویژگی‌هایی هستند. امروز در این مقاله با هاست NVMe آشنا می‌شویم. در این پست، ما می‌خواهیم در مورد هاست ان‌وی‌ام‌ای و مزایای آن و سایر پرسش‌ها توضیح دهیم. بسیاری از وبلاگ نویسان در رابطه با انتخاب بهترین میزبانی وب سردرگم می‌شوند. می‌توان گفت که میزبانی NVMe یکی از بهترین میزبانی‌های آینده است.

هاست (میزبانی وب) چیست؟ 

زمانی که به صورت آنلاین در اینترنت کار می‌کنید و می‌خواهید داده‌های شما در اینترنت باشد و امکان دسترسی به آن‌ها نیز وجود داشته باشد، به یک سرور میزبان نیاز دارید. شرکت‌های مختلفی وجود دارند که انواع مختلفی از میزبانی را ارائه می‌دهند. میزبانی انواع مختلفی دارد. صاحبان تجارت‌های الکترونیکی میزبانی وب را با توجه به نیاز خود انتخاب می‌کنند. 

لیستی از انواع هاست

  • هاست اشتراکی
  • سرور مجازی یا VPS
  • میزبانی سرور اختصاصی
  • هاست ابری (کلود هاستینگ)
  • هاست مدیریت شده

این‌ میزبانی‌ها در دسترس هستند. اگر می‌خواهید هاست متناسب با نیاز خودتان را انتخاب کنید، ابتدا باید تفاوت‌ها و ویژگی‌های هریک از هاست‌ها را بدانید. ما در مقاله زیر این تفاوت‌ها را به طور جامع توضیح می‌دهیم.

بیشتر بخوانید: تفاوت هاست اشتراکی، وی‌پی‌اس، سرور اختصاصی و هاست ابری چیست؟

اگر به فکر ایجاد یک وبلاگ یا وب‌سایت هستید، باید در مورد هاست موردنظر خود تحقیق کنید و با توجه به محتوای وبلاگ یا بازدید وبلاگ، میزبانی مناسب را انتخاب کنید.

اگر در دنیای وبلاگ نویسی تازه وارد هستید، می‌توانید به سراغ میزبانی اشتراکی و برنامه‌های ارزان قیمت آن بروید و بعد از اینکه وبلاگ شما به بازدید بالایی رسید، می‌توانید میزبانی خود را به یک ارائه دهنده میزبانی سریع‌تر تغییر دهید.

امیدوارم مفهوم میزبانی را درک کرده باشید، اکنون می‌توانیم موضوع اصلی خود را شروع کنیم.

 هاست NVMe چیست؟ 

NVMe مخفف non-volatile memory express (رابط کنترل‌کننده‌ی میزبان حافظه غیر فرار) است. یک دستگاه ذخیره سازی جدید که عملکرد بهتر وبلاگ‌ها و یا وب‌سایت‌ها با بالاترین سرعت و عملکرد کمک می‌کند.

این یک دستگاه ذخیره منطقی جدید است که نسبت به سایر دستگاه‌ها پیشرفت بیشتری برای ما به ارمغان می‌آورد. از آنجایی که هر سرور میزبانی از این حافظه ذخیره سازی پیشرفته استفاده می‌کند، می‌توان آن را میزبانی NVMe نیز نامید.

دستگاه‌های ذخیره سازی و رابط‌های آن‌ها با گذشت زمان ارتقا یافته‌اند. امروزه، دستگاه‌های مدرن و جدید از SSD استفاده می‌کنند. SSD هنوز به اتصالات SATA بستگی دارد و هنوز از هارد دیسک‌های قدیمی سازگارتر هستند.

هر سازنده‌ای باید از SSD برای اداره NVMe استفاده کند. اکنون NVMe شکست ناپذیر است و پروتکل آن سریع و عالی کار می‌کند. به غیر از SATA و SAS، باس PCI نیز قابلیت‌های SSD را افزایش می‌دهد. اجازه می‌دهد تا SSD ها با سرعت بالا در رایانه‌ها اجرا شوند.

مفهوم اساسی NVMe یا ساخت NVMe استفاده از تأخیر کم و سازگاری PCI express است. این به مراتب بهتر از استانداردهای مبتنی بر SCSI است که همزمان مقادیر I / O  را انجام می‌دهند.

آن دسته از SSDهایی که مبتنی بر NVME هستند می‌توانند به جای ۱ بلوک SSDهای مبتنی بر SCSI، حداکثر ۶۴۰۰۰ بلوک را انتخاب کنند. به عبارت دقیق‌تر، می‌توان گفت عملکرد SSD مبتنی بر NVMe به مراتب بهتر از SSD مبتنی بر SATA / SAS است و این ویژگی‌ها با میزبانی NVMe همراه است. 

ایده اصلی در پشت NVMe به حداکثر رساندن سرعت و زمان پاسخ است. یک دستگاه ذخیره سازی جدید و مناسب برای نسل امروز است. این سیستم جدید حافظه ذخیره سازی و پروتکل شفاف نسل بعدی SSD است که جایگاه بسیار خوبی در همه شرکت‌ها خواهد داشت.

  

 NVMe از طریق PCIe به فضای ذخیره سازی SSD دسترسی پیدا می‌کند که به آن کمک می‌کند تا سریع‌تر از درایوهای حالت جامد قدیمی کار کند. در درایوها، NVMe به جای یک صف فرمان از هزاران صف فرمان موازی پشتیبانی می‌کند. نیاز اساسی ساخت NVMe بهبود سرعت و داده‌های جدولی است. همه ما می‌دانیم که روزانه به چه مقدار داده دسترسی پیدا می‌کنیم که دلیل آن هم زیاد بودن برنامه‌ها است. بنابراین NVMe یک اختراع کاربردی در عصر جدید است.  

همچنین می‌توان گفت NVMe درایو حالت جامد است که از طریق گذرگاه PCIe با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کند تا از پهنای باند و عملکرد بهتری برخوردار شویم.

مزایای هاست SSD NVMe

هاست ان‌وی‌ام‌ای یک راه حل نسل بعدی برای دستگاه‌های ذخیره سازی است. در ادامه برخی از مزایای هاست NVMe را توضیح می‌دهیم:

۱. افزایش سرعت سایت

NVMe با کمک PCIe بدون هیچ گذرگاه سنتی SATA از پردازنده ارتباط برقرار می‌کند که سرعت آن را افزایش می‌دهد. در صورت خرید میزبانی NVMe سرعت و عملکرد بیشتری نسبت به سایر هاست‌ها را تجربه می‌نمایید. به دلیل سخت افزار آن، سرعتی که تجربه می‌کنید تفاوت بارزی با سایر میزبانی‌ها دارد.

NVMe یک محصول یا مفهوم است که حداکثر ۵ تا ۱۰ سال آینده هیچ رقیبیی ندارد. حتی تصورش را نمی‌کنید که با چه سرعتی می‌تواند وبلاگ‌ها یا وب‌سایت شما را میزبانی کند. 

۲. مقرون به صرفه بودن

این نوع میزبانی هزینه بیشتری نسبت به سایر میزبانی‌های سنتی برای شما دارد اما عملکرد بسیار خوبی نسبت به بقیه خواهد داشت. با سرمایه گذاری اندک، می‌توانید بخشی از درایو  NVMe را بدست آورید که به وبلاگ یا وب سایت شما سرعت و عملکرد بالایی می‌بخشد.

بله، می‌توان گفت که هزینه این میزبانی بیشتر از سایر برنامه‌های میزبانی اشتراکی است اما از نظر فنی عملکرد شگفت‌ انگیز وبلاگ یا سایت شما را فراهم می‌کند.

۳. بکاپ‌گیری منظم

با این ویژگی، هنگام قطع برق یا سایر مشکلات، هیچ داده‌ای را از دست نمی‌دهد. با این کار داده‌ها به طور منظم در دیسک ذخیره می‌شوند. این یک مفهوم جدید نیست اما نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم.  

داده‌ها توسط  NVme در درایوهای State ذخیره می‌شوند و سرعت شگفت انگیزی ایجاد می‌کنند. به طور مثال RAM کامپیوتر شما نیز بسیار سریع می‌باشد اما بی‌ثبات است و هنگام قطع برق داده‌ها از بین می‌روند.

۴. آینده

اگر بخواهیم از NVMe به دلیل ویژگی‌های پیشرفته آن استفاده کنیم، خطری وجود ندارد. از گذشته تا اکنون ما از هارد دیسک و SSD به عنوان دستگاه ذخیره سازی استفاده می‌کنیم اما بعد از NVMe می‌توان در زمینه ذخیره سازی نوآوری‌هایی ایجاد کرد. در واقع این سرنوشت دستگاه‌های ذخیره سازی یا مشتقات آن‌ها در آینده است.

۵. رشد سریع

میزبانی NVMe در اینترنت است و توسط شرکت‌های میزبان ارائه می‌شود. اما اکثر مردم درایوهای NVMe را به خوبی نمی‌شناسند. بنابراین برای یک تجربه جدید سرعت در آینده آماده شوید. در حال حاضر ارائه دهندگان میزبانی وجود دارند که میزبانی NVMe را برای وب‌سایت یا وبلاگ‌های شما فراهم می‌کنند. منابع ذخیره سازی NVMe می‌تواند توسط نسل امروز برای تجربه رشد عالی قابل استفاده‌تر شود.

برخی از مزایای دیگر میزبانی NVMe

۱. هاست NVMe عملکرد بالایی را فراهم می‌کند.

چشمگیرترین ویژگی این میزبانی عملکرد بالا است. پاسخ دادن سریع، آن را بسیار جذاب می‌کند. این ویژگی در دنیای امروز کاملاً جدید است. آن‌ها می‌توانند در آینده سرعت و عملکرد سریع‌تری نیز داشته باشند.

۲. مصرف کم انرژی

اگرچه یکی از مزایای هاست NVMe، سرعت و عملکرد بالا است اما مصرف انرژی کمی دارد. مصرف کم انرژی و عملکرد بالا باعث پیشرفت درایو می‌شود. این ویژگی پیشرفته آن را به بهترین سرور میزبان تبدیل می‌کند. در واقع رویای بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی است.

۳. نوآوری بیشتری در هوش مصنوعی ایجاد می‌‌کند.

میزبانی NVMe به راحتی می‌تواند سیستم‌های هوش مصنوعی را اجرا کند. این سیستم‌ها برای کار به سرعت بالا و عملکرد بهتر نیاز دارند. بنابراین با استفاده از NVMe می‌توان روی قابلیت‌ها به طور کامل کار کرد و کارهای ابتکاری بیشتری را در اختیار ما قرار می‌دهد.

۴. تجربه کاربر بسیار جذاب خواهد بود.

  به دلیل سرعت زیاد، کاربر تفاوت بسیاری با سایر میزبان‌ها تجربه خواهد کرد. میزبان NVMe می‌تواند با عملکرد بهتر وبلاگ یا سایت شما را با سرعت بالا میزبانی کند. زمان پاسخگویی بهتر NVMe و ویژگی صف به روز شده آن، باعث می‌شود تا در زمان کمتر، کار بیشتری انجام شود.

چند سوال متداول مهم درباره میزبانی NVMe 

NVMe چیست؟

NVMe یک حافظه غیر فرار و یک دستگاه ذخیره سازی ابتکاری جدید است که به عملکرد بهتر وبلاگ‌ها یا وب‌سایت‌ها با سرعت خوب و بالاترین زمان پاسخ کمک می‌کند.

چرا NVMe خیلی سریع است؟

 NVme دستگاه ذخیره سازی است که SSD در آن با CPU ارتباط برقرار می‌کند. این فرایند به جای گذرگاه SATA از طریق گذرگاه PCIe انجام می‌شود. تأخیر کم I / O باعث می‌شود NVMe خیلی سریع باشد و عملکرد خوبی به همراه داشته باشد.

آن دسته از SSDهایی که مبتنی بر NVMe هستند می‌توانند به جای ۱ بلوک SSDهای مبتنی بر SCSI، حداکثر ۶۴ هزار بلوک را انتخاب کنند. این دلیل سرعت بالای حافظه NVMe است.

آینده NVMe چگونه است؟

 آینده NVMe بسیار جذاب خواهد بود و همچنین برای سایر اختراعات آماده است.

نتیجه گیری

 در این مقاله متوجه شدیم که هاست NVMe چیست و چه مزایایی دارد.

 NVMe یک فناوری است که می‌تواند دنیای دیجیتال را کاملا متحول کند. دقت آن بسیار خوب است. این فناوری چند سال دیگر در سراسر جهان گسترش می‌یابد. با دیدن سرعت و عملکرد آن شوکه خواهید شد. امروزه ارائه دهندگان میزبانی سطح بالاترمی‌توانند این سرویس را ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.